BÜYÜK RESİF

KÜÇÜK RESİF

KURT BURNU

 
Büyük Resif Bodrum'a 20 dk uzaklıkta olan zemini 35 mt (100 ft.) zirvesi 7 mt (25 ft.) lik bir dağı andıran yapısı ile canlıların en çok görüldüğü yerdir. Dalışlarımız % 80 Büyük Resifte yapıldıktan sonra ikinci dalış bölgesine gidiliyor. Yapısı bakımından Büyük Resiff ile aynı özelliktedir. Gün içersinde dalgıçlar isterlerse hava uygun olduğu takdirde iki rife de dalma imkanı vardır. Küçük Resif'in zirvesi 5 metrede başlar ve 28-30 metreye kadar iner. Hem tecrübeli dalgıçlar hem de yeni başlayanlar için ideal bir dalış noktasıdır. Kaya oluşumları 3 metreden başlar, 20-30 metrelere kadar iner. Hemen hemen her dalışta müren, ahtapot, orfoz ve daha birçok balık çeşidi görmeniz mümkündür.

PINAR 1 BATIĞI

SG 115 BATIĞI

C-47 DAKOTA UÇAK BATIĞI

   
   
   
Y 111 borda numaralı eski TCG Pınar 1 su tankeri Bodrum Kara ada güney kıyılarında delikli magara ve poyraz limanı arasinda bulunan dalıs noktasıdır.Gemi boyu 37m genisligi 7m olup kıç tarafı 20m. baş tarafı 30m. derinliktedir. SG 115 eski bir Sahil Güvenlik gemisidir. 2007 yılında BOSAD tarafından Yapay resif projeleri kapsamında batırılmıştır. 29mt uzunluğundadır. 20 metre uzunluğunda ve 30 metre kanat açıklığına sahip münfesih C-47 DAKOTA tipi askeri uçak olup en derin noktası 28 metrede ve en sığ noktası 16 metrededir.

FENER

PAÇOZ

KAÇAKÇI

 
 
 
Karaada'nın hemen köşesinde deniz fenerinin olduğu dalışnoktasıdır. Beyaz mercanların olduğu tek bölgedir. Kaya oluşumları 5 metreden başlar ve 20 metreye kadar iner. Ahtapot, kaya balığı, müren, orfoz görmeniz mümkündür. Kaçakçı ve Fener arasında bulunan bir koydur. 8 metre civarlarında, 24 metre derinliğe inen bir duvar vardır. Ahtapot, müren ve orfoz görmeniz mümkündür. Şanslıysanız ıstakoz ve barakudalara da rastlayabilirsiniz. Koyun her iki tarafında doğru dalış yapılabilir. Yavaş yavaş 26 metreye kadar inen kaya oluşumları vardır. Kayalardaki çatlaklarda mürenler mevcuttur. Orfozlar başta olmak üzere değişik türde balıklar ve sünger çeşitleri görmeniz mümkün.

DELİKLİ MAĞARA

POYRAZ

YASSI ADA

 
Delikli mağara şömineyi andıran 12 mt de bulunan girişi ve çıkışı 6 mt de bulunan bacası ile profesyonellik gerektirmeyen bir mağara dalışı için seçilecek en iyi yerlerdendir. Karaadanın arkasında yer alan bu koy genelde rüzgarlıdır ve yaz aylarında oldukça rahatlatıcıdır. Hem eksper hem de yeni başlayanlar için ideal olan bu noktada kaya oluşumları 5 metreden başlar ve 20 metreye kdar iner. Aksona ucundan 300-400 metre açıklıkta bulunur. Hemen hemen her dalışta ıstakoz, müren, ahtapot, orfoz ve barakuda görmeniz mümkündür. Ayrıca 3 metre uzunluğunda bir vatos da dalgıçlara bazen eşlik eder.

AKSONA

GÜNEY UCU

ORAK ADASI

   
Kara Adanın Bodrum'a uzak köşesinde yer alan Aksona; Osmanlı gemi çapası ve anforaları; ile tarihi su altında görmek isteyenleri bekliyor. Bu bölge Bodrum'lu sünger avcısı "Aksona Mehmet" tarafından keşfedilmiştir. Güneyucu adanın Gökova tarfındaki son dalış noktasıdır. Yaklaşık 22 mt de bulunan balkon yapısı ve dik kayalıkları ile görülmeye değer bir dalş noktasıdır. Küçük balık sürüleri ve dev midyeler görmeniz mümkündür. Duvar dalışı için en orijinal yerlerden birisi olan Orak adaları, zemini 90 mt lik dik duvarı ile tüm profesyonel dalgıçların tercih sebebidir.

NEXT BAY

BARACUDA BAY

SEA GARDEN BAY

  
 
  
Dalış Okulumuzun bulunduğu Sea Garden Hotelin yanında bulunan ve canlı popülasyonunun bol olduğu bir koydur. Yine Dalış Okulumuza çok yakın mesafede bulunan ve Baracudaların uğrak yeri olan bir başka dalış noktası. Sea Garden Hotel'in önündeki bu koyda da eğlenceli dalışlar yapmanız mümkün. Özellikle başlangıç seviyesindeki dalgıçlar için...